Która odmiana pokera jest najpopularniejsza?

Naturalnie jest ona tylko jedna – aktualnie nazywa się ona Poker Texas Hold’em. Jest ona najpopularniejszą odmianą pokera, nie tylko u nas, ale również i za granicą. Co ciekawe, to właśnie ona jest oferowana przez pierwsze kasyno online jako pierwsza do gry przez internet. Ale dlaczego akurat to ona jest najpopularniejsza?

Która odmiana pokera jest najpopularniejsza?

Poker Texas hold’em jest nieprzewidywalny

Poker, niezależnie od odmiany naturalnie sortuje graczy ze względu na poziom umiejętności zawodników. Ponieważ gra jest całkiem nieprzewidywalna, to właśnie dlatego pojawia się taka różnica w umiejętnościach, wystarczy że pomyślimy o różnicy pomiędzy typowym graczem rekreacyjnym a pokerzystami z elity. Wielu nie zdaje sobie sprawy, jak duża jest ta różnica. Jeśli posadzilibyśmy przy jednym stole najlepszych graczy świata i typowych graczy rekreacyjnych, ci najlepsi wytarliby dywan opozycją.

Texas Hold’em jest dostępny dla każdego

Ten rodzaj pokera jest w dużej mierze również grą otwartą. Chcesz zagrać (i posiadasz wystarczającą ilość pieniędzy?) to zapraszamy do stolika.  Ze względu na wspomniany wyżej naturalny podział, nie musisz się obawiać, że dobry gracz pokera magicznie znajdzie się przy twoim stole i zabierze wszystkie twoje oszczędności (no chyba że ty przysiądziesz się do złego stolika).

Dlaczego? To proste, ponieważ szkoda im na to czasu. Profesjonaliści najwyższych lotów nie mają zamiaru ogrywać cię z twoich zaskórniaków, ponieważ kosztowałoby ich to po prostu za dużo czasu. Z tego powodu gracze z niskich stawek mogą regularnie wynajdywać gry przeciwko innym graczom o podobnym poziomie umiejętności, przez co ich szanse na wygraną (i nabranie doświadczenia) są dość wyrównane.

darmowy bonus betclic
darmowy bonus betclic

Poker Texas Hold’em to gra strategiczna

To naturalne że zawsze można pracować nad swoim stylem, lub uczynić go jeszcze lepszym. Naturalnie nagrodą za pracę nad swoimi umiejętnościami są większe sumy pieniędzy, które można wygrać. Nie da się ukryć, że poker texas hold’em ma pewne stopnie złożoności, większość z nich wydaje się być skomplikowana już od samego początku. W takie gry zdecydowanie jest trudniej ,,wejść” jednakże poker online jest pod tym względem świetnie zrównoważony.

Inne odmiany pokera

Naturalnie oprócz gry w zwyczajnego pokera możemy jeszcze grać w inny sposób, obstawiając gry karciane podobne do pokera, co ciekawe wygląda to na takiej zasadzie, że my sami nie gramy (wcielamy się w rolę gracza-widza), a jedynie typujemy karty danego gracza. Taką usługa nazywa się Betgames STS i oferuje ją firma STS. Naturalnie nie jest to jedyna firma, która taką zabawę oferuje, ale jest to dobry przykład, jak możemy się bawić (i uczyć) jednocześnie samemu nie grając w pokera.

Bonus od STS: Ten legalny bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe gry tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszesz kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Czy bukmacher internetowy może być w Polsce legalny? Okazuje się, że tak. Wystarczy że bukmacher internetowy posiada zezwolenie i licencję na działalność i już może prowadzić zakłady wzajemne legalnie.
Back to top button