Jak wygląda praca u bukmachera?

Stanowisko pracy jako bukmacher jest w Polsce równie częste co trafienie 10 w totolotka. Nie chodzi tutaj też o to, że dana osoba ma tyle szczęścia, że pracuje na takim stanowisku, bardziej chodzi nam tu o rzadkość spotykania takich ludzi. A jak wygląda praca na takim stanowisku?

Jak wygląda praca u bukmachera?

Zanim jednak zaczniemy – jakie są wymagania?

Przede wszystkim, jednym z głównych kryteriów jest na pewno duża odporność na stres (mowa tu o punktach stacjonarnych oczywiście). Jest to nie tyle co ,,widzi mi się” bukmachera, a tak naprawdę umiejętność, która będzie podstawą do tego, abyśmy po prostu nie zrezygnowali po kilku miesiącach pracy. Wiadomo, niestety w tej branży, posiadanie stalowych nerwów jest absolutnym numerem jeden wśród umiejętności, dzięki którym po kilku latach nie zejdziemy na zawał ze stresu.

Kolejną ważną umiejętnością którą każdy kandydat powinien posiadać jest umiejętność szybkiej obsługi komputera, co w dzisiejszych czasach nie powinno dziwić, będzie służyło jako pomoc w obsłudze programów, stworzonych przez legalne zakłady bukmacherskie. Następną umiejętnością jest umiejętność obsługi kasy fiskalnej, wiadomo, jakoś trzeba przyjąć pieniądze od graczy zakładów bukmacherskich, oraz również ją wydawać.

Odpowiedzialność to kolejna bardzo ważna cecha, którą powinien posiadać kandydat do tej pracy, ponieważ obowiązkiem naszego przyszłego pracownika będzie bowiem weryfikacja wieku wszystkich graczy, co do których pełnoletności istnieją chociażby najmniejsze wątpliwości. Brak przeprowadzenia takiej kontroli i dopuszczenie do udziału w grze osoby niepełnoletniej może prowadzić do poważnych konsekwencji nie tylko dla pracownika, ale również dla całej firmy bukmacherskiej (o cofnięcie licencji na prowadzenie zakładów nie jest trudno).

No ale dobrze, czas przejść do obowiązków naszego świeżo upieczonego pracownika legalnych zakładów bukmacherskich. A trochę ich niestety jest. No ale co poradzić, bez pracy nie ma płacy, czyż nie? Bukmacherzy zajmują się głównie przyjmowaniem zakładów dlatego dobrze byłoby, gdyby osoba chcąca się zatrudnić w firmie bukmacherskiej interesowała się sportem i znała się na nim.

Obowiązki pracownika firmy bukmacherskiej

Pierwszym obowiązkiem naszego pracownika będzie na pewno przyjmowanie zakładów w godzinach otwarcia punktu. Zazwyczaj jest to 9-18 bądź 9-17, to zależy już od punktu. Ale wiadomo, że jak to już z bukmacherskimi punktami naziemnymi bywa (i ze sklepami) że należy przyjść wcześniej, żeby otworzyć nasz zakład, oraz wyjść nieco później, aby sprawdzić czy wszystko się zgadza, posprzątać etc.

Kolejnym obowiązkiem takowego pracownika jest na pewno kompleksowa obsługa klienta, czyli oprócz przyjęcia zakładu (co jest jego głównym obowiązkiem) należy udzielić wszystkich informacji (na temat związany z bukmacherką oczywiście) klientowi. Jak już wcześniej wspominaliśmy, praca z klientem często wiąże się również z tym, że niektórzy z nich starają się wyładować swoją agresję (prawdopodobnie z powodu przegranego zakładu) na nas, a my niestety musimy to znieść i potraktować takiego klienta z pełnym profesjonalizmem.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Czy bukmacher internetowy może być w Polsce legalny? Okazuje się, że tak. Wystarczy że bukmacher internetowy posiada zezwolenie i licencję na działalność i już może prowadzić zakłady wzajemne legalnie.

Related Articles

Back to top button