Dlaczego nie powinniśmy nadużywać gier online?

Gry komputerowe same w sobie są wspaniałym wynalazkiem, umożliwiającym na ogromny rozwój osobisty, bądź odstresowanie się po ciężkim dniu. Jednakże niektóre osoby potrafią przesadzić, co nam grozi jeśli będziemy nadużywać grania w gry komputerowe?

Dlaczego nie powinniśmy nadużywać gier online?

Zaburzenia snu

Jeśli twoje dziecko, siedzi na komputerze od rana do nocy (dosłownie) to wiedz, że coś się dzieje. A tak na serio, jeśli nie potrafimy się odkleić od komputera chociażby na kilka godzin w ciągu dnia (nie liczymy tutaj oczywiście informatyków, bądź ludzi którzy zarabiają na grach online) od naszej ulubionej gry, to pierwsza oznaka, że być może mamy ze sobą problem. Siedzenie przy grach komputerowych mimo wszystko potrafi zmęczyć nasz organizm na tyle, że po jakimś czasie po prostu trzeba odpocząć. Zazwyczaj jest to właśnie od razu pójście spać, czasami o czwartej nad ranem, czasami o dwunastej w południu.

Po tygodniu takiego ,,życia” nasz organizm zaczyna wariować, i rozregulowuje się nam cykl snu, doprowadzenie później tego do normalnego stanu jest tym cięższe, im dłużej będziemy spędzać czas na graniu w gry komputerowe.

Bonus sts bez depozytu
Bonus sts bez depozytu

Odizolowanie od społeczeństwa

Przy długotrwałych sesjach grania w gry komputerowe, jedyne na co ma czas osoba podejrzana o uzależnienie to podstawowe czynności życiowe (sen, jedzenie) oraz czasami (choć niestety nie zawsze) higienę osobistą. Po jakimś czasie, kontakty socjalne tej osoby przestaną być dostępne, z racji tego że dana osoba nie ma już czasu ,,na spotykanie się”. Niestety, żyjemy w społeczeństwie i aby przetrwać, musimy się komunikować z innymi ludźmi.

Czy możemy w jakiś sposób wykorzystać naszą wiedzę zdobytą na graniu?

Oczywiście że tak, ponieważ wiedzę z grania możemy przekuć na realne pieniądze, obstawiając zakłady bukmacherskie na e-sport. Wystarczy że zaczniemy obstawiać dany tytuł gier online, w które graliśmy (oczywiście o ile jest to gra z gatunku AAA) i przy okazji będziemy mieli trochę szczęścia, ponieważ jak każdy wie, wypadki chodzą po ludziach, i mogą zdarzyć się takie sytuacje, których po prostu nie będziemy w stanie przewidzieć. Naturalnie najlepszym sposobem aby temu zapobiec, jest wykorzystanie naszych bonusów bukmacherskich, które czasami przychodzą w formie cashback-u, co oznacza że w przypadku przegranej, bukmacher zwróci nam nasze pieniądze na konto, jednakże musimy pamiętać, że jest to zazwyczaj opcja tylko dla nowych typerów.

Problemy zdrowotne

Kolejnym problemem, który sygnalizuje już poważne problemy z naszym uzależnieniem od gier komputerowych, są już problemy zdrowotne. Mamy tu na myśli pękające naczynka w oczach, ból kręgosłupa, bóle mięśni i nadgarstków, nadwaga. Na tym etapie polecamy skierować się do specjalisty, ponieważ narażamy wtedy nasze zdrowie na poważne niebezpieczeństwo. Gry komputerowe to świetny sposób na odstresowanie się, rozwinięcie swoich pasji, ale jak to stare przysłowie mówi ,, nawet najlepsze lekarstwo w nieodpowiedniej dawce jest trucizną.”


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Czy bukmacher internetowy może być w Polsce legalny? Okazuje się, że tak. Wystarczy że bukmacher internetowy posiada zezwolenie i licencję na działalność i już może prowadzić zakłady wzajemne legalnie.

Related Articles

Back to top button