Co musimy uczynić, aby otworzyć własną, legalną firmę bukmacherską?

Otworzenie własnej, legalnej firmy bukmacherskiej to w dzisiejszych czasach nie lada wyczyn. Nie da się ukryć, że nie jest to łatwe zadanie, dodatkowo trzeba mieć naprawdę poważne pieniądze na to przedsięwzięcie, nie mówiąc już o tym, że konkurencja od samego startu będzie próbować nas dosłownie ,,zjeść”.  A co musimy uczynić, aby otworzyć własną, legalną firmę bukmacherską?

Co musimy uczynić, aby otworzyć własną, legalną firmę bukmacherską?

Która firma może być legalna w oczach fiskusa?

Firmą, która może oferować zakłady wzajemne na terenie Polski może zostać wyłącznie taka firma która już prowadzi działalność w formie spółki akcyjnej, bądź spółki z o.o. Jeśli chodzi zaś o spółki z siedzibą na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, to jest to również dozwolone, jak też spółki z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdźcie sobie, umowę o Europejskim Obszarze Gospodarczym. Dodatkowo, jeśli chodzi o kupno akcji udziałów w firmie to w takich spółkach mogą zrobić to jedynie osoby fizyczne, osoby prawne lub spółki bez osobowości prawnej, które znajdują się na terenie lub są obywatelami państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego EFTA. W spółce która chce prowadzić lub prowadzącej już firmę bukmacherską nie może być akcji uprzywilejowanych, a jedynie akcje imienne, i musi być w niej również powołana rada nadzorcza. Bez tego nie możemy prowadzić ,,legalnej firmy bukmacherskiej”. Bo ona póki co wcale nie jest na razie legalna, co musi posiadać firma bukmacherska aby była legalna w Polsce?

Licencja – bez tego nie będziemy mieli legalnej firmy bukmacherskiej

Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej, w Polsce ,,bukmacherką” mogą zajmować się jedynie firmy bukmacherskie, które uzyskały licencję wydaną przez Polskie Ministerstwo Finansów na obrót zakładami wzajemnymi. Jeżeli takowa licencja zostanie nam już wydana, to już jako oficjalnie legalna firma bukmacherska możemy zdecydować się otworzenie punktu naziemnego, najlepiej do takiego celu wynająć niewielki lokal najlepiej w centrum miasta lub w dużej dzielnicy mieszkalnej, alternatywą do tego rodzaju działalności jest prowadzenie działalności czysto online, jako ,,wirtualny” serwis bukmacherski.

A kto nie dostanie licencji na działalność bukmacherską?

Koncesja na legalną działalność bukmacherską to nieco dłuższy i bardziej obszerny temat, ale my zamierzamy skrócić go wam jak najbardziej. Otóż licencja nie zostanie udzielona spółce która jest z punktu widzenia naszego państwa zagrożeniem bezpieczeństwa interesów ekonomicznych a także są według niej podejrzenia o na przykład praniu brudnych pieniędzy bądź finansowanie terroryzmu. Więc jeśli prowadzicie normalną spółkę, nie macie o co się bać, fiskus nie cofnie wam ,,licencji na bukmacherowanie”. Dlatego też legalne firmy bukmacherskie powinny trzymać się z dala od polityki. No ale z drugiej strony *ekhm* ETOTO *ekhm* od tego nie stroni, ale to dość kontrowersyjna firma sama w sobie…

Ciekawostka – ile na koncie musi mieć spółka, jeśli chcemy ją nazwać ,,firmą bukmacherską?”

Otóż nie są to małe pieniądze, ponieważ osoby które chcą założyć firmę zajmującą się zakładami bukmacherskimi, powinny przygotować się na kredyt stulecia, bądź być już więcej niż bogate, ponieważ minimalna wysokość kapitału zakładowego spółki nie może wynosić mniej niż 4 000 000 zł. Kawał grosza, co nie?


Lvbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Czy bukmacher internetowy może być w Polsce legalny? Okazuje się, że tak. Wystarczy że bukmacher internetowy posiada zezwolenie i licencję na działalność i już może prowadzić zakłady wzajemne legalnie.

Related Articles

Back to top button