1. Strona główna
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wszechstronne wprowadzenie do ruletki online
wszechstronne-wprowadzenie-do-ruletki-online

Wszechstronne wprowadzenie do ruletki online

Aneta Fryderyka Marszałek

Polityka użytkowania treści

Ja, Aneta Frideric, wyrażam zgodę na wykorzystanie mojej pisemnej recenzji wyłącznie na stronie polskiekasyno.net

Co to jest koło ruletki?

Główną cechą ruletki online jest charakterystyczne koło, a liczba pozycji na kole zależy od wariantu, w który grasz: europejską lub amerykańską ruletkę. Jeśli grasz w europejską odmianę ruletki, koło ma 37 numerów, w tym zielony 0, a amerykańskie koło ma 38 numerów, w tym jedno 0 i podwójne 00.

Musisz również wiedzieć, że numery nie są we właściwej kolejności na kole. Przeciwnie, są zdezorientowani i na przemian z czerwonego i czarnego, z wyjątkiem zer, które są zielone.

Kiedy gracz stawia zakład, krupier kręci kołem ruletki w jednym kierunku i rzuca małą metalową kulką w przeciwnym kierunku. Gdy koło się zatrzyma, zwycięzca zostanie ogłoszony zgodnie z miejscem, w którym została piłka.

Jakie zakłady i opcje zakładów są dostępne w ruletce online?

Tutaj możemy mieć do czynienia z najważniejszą częścią gry w ruletkę. Zrozumienie różnych rodzajów zaangażowania dostępnych w grze pomoże Ci podejmować świadome i świadome decyzje.

Ponieważ ruletka ma siatkę do wstawiania, możesz bezpośrednio zobaczyć, w jaki sposób rozmieszczone są liczby. Liczby są ułożone w trzy pionowe kolumny i 12 poziomych rzędów. Stamtąd możesz postawić swoje zakłady.

W ruletce dostępne są dwa główne typy zakładów lub zakładów: zakłady wewnętrzne i zakłady zewnętrzne. Zakłady wewnętrzne to zakłady postawione na siatce początkowej na stole. Są to zazwyczaj stawki na jednej liczbie lub alternatywnie grupa do 6 liczb.

Z kolei zakłady zewnętrzne są zakładami umieszczonymi poza siatką zakładów i zwykle zawierają większe grupy o liczbie do 18 numerów. Wypłaty są zazwyczaj niższe w przypadku zakładów zewnętrznych niż w przypadku zakładów wewnętrznych.

Jak obliczyć moje szanse na wygraną ruletkę?

Ponieważ istnieje wyraźna różnica między zakładami wewnętrznymi i zewnętrznymi, powinieneś znać szanse wygranej, jeśli chcesz zostać zwycięzcą. Jeśli postawisz zakład zewnętrzny, masz większą ogólną szansę na wygraną, czyli mniej więcej w zakresie 50/50.

Z drugiej strony możesz wygrać o wiele więcej w zakładach wewnętrznych, ale ryzyko jest znacznie większe.

Krawędź domu w ruletce

Jeśli próbujesz użyć strategii w ruletce, powinieneś zawsze mieć na uwadze dom. Przewaga kasyna jest przewagą nad graczami.

Jeśli chodzi o europejską ruletkę, przewaga kasyna wynosi zaledwie 2,7%, podczas gdy w ruletce amerykańskiej jest znacznie wyższa i wynosi 5,26%. Przewaga kasyna jest więc znacznie wyższa w amerykańskiej ruletce.

Jakie są zasady “En Prison” i “La Partage”?

Te dwie zasady nie istnieją w każdej grze w ruletkę. Ale możesz rzucić okiem na stolik, czy specjalny wariant ruletki oferuje te zasady.

Reguła “En Prison” dotyczy zakładów zewnętrznych, które wypłacają w stosunku 1: 1. Jeśli wygrywającym jest zielone zero, możesz wybrać połowę swojego zakładu lub pozostawić go do następnej rundy. Ale jeśli przegrasz podczas następnego obrotu, twoja pełna misja zostanie utracona.

“La Partage” jest podobne do “En Prison”, ale z kilkoma ważnymi różnicami. Na przykład ta reguła obowiązuje, jeśli stracisz połowę zakładu, ale nie możesz opuścić zakładu na następny obrót.

Zdobądź wspaniałą ofertę bonusową w kasynie online

Niezależnie od tego, czy szukasz nowego kasyna, czy chcesz pobrać pakiet powitalny, zapoznaj się z naszą ofertą poniżej lub kliknij przycisk, aby zobaczyć pełny wybór naszych ofert bonusowych w kasynie.

Proszę zaakceptować politykę prywatności. Pliki cookie są używane.