1. Strona główna
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. W Portugalii pokerowa płynność może zacząć się do końca Maja
portugalska-pokerowa-plynnosc-moze-zaczac-sie-przed-koncem-miesiaca

W Portugalii pokerowa płynność może zacząć się do końca Maja

Aneta Fryderyka Marszałek

Polityka użytkowania treści

Ja, Aneta Frideric, wyrażam zgodę na wykorzystanie mojej pisemnej recenzji wyłącznie na stronie polskiekasyno.net

 

Kraj europejski dołączy do Włoch i Francji we wspólnej umowie o płynność w pokerze przed czerwcem.

Pokerowa płynność w Portugalii — czy to naprawdę się dzieje?

Ekspansja pokerowa zbliża się do Portugalii, ponieważ krajowa płynność w pokerze online z innymi krajami może zostać uruchomiona pod koniec tego miesiąca z takimi gigantami jak PokerStars. Portugalski regulator gier zatwierdził łączenie w lutym, a proces ten jest już w toku.

Firma macierzysta PokerStars Stars Group pracuje nad stworzeniem zestawu platform, swoją drogą dyrektor generalny firmy, Rafi Ashkenazi, powiedział:

Portugalia prawdopodobnie zostanie dodana do płynności w tym miesiącu, potencjalnie już wkrótce. Nie mam wątpliwości, że to zwiększy przychody, obecnie generujące w Portugalii.

Czyli Portugalia może dołączyć do Francji i Włoch we wspólnej płynności w pokerze przed końcem maja, twierdzi dyrektor wykonawczy Stars Group, Rafi Ashkenazi. W lipcu ubiegłego roku regulatory z Francji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii podpisali umowę, aby umożliwić operatorom aktywnym na więcej niż jednym rynku połączenie swoich pul graczy.

A co z Francją i Hiszpanią?

Francja i Hiszpania są już aktywne w ramach puli, współpracując z różnymi operatorami licencjonowanymi przez organy regulacyjne w obu krajach korzystających z systemu. W lutym Urząd Regulacji ds. Hazardu w Portugalii (SRIJ) zatwierdził rezolucję zezwalającą na współdzielenie płynności z innymi krajami. Dzisiaj wygląda na to, że kraj jest gotowy do przyłączenia. Ashkenazi powiedział, że jego strona internetowa PokerStars.PT Portugal będzie się łączyć z siecią “potencjalnie bardzo szybko”.

Portugalscy gracze internetowi otrzymali zielone światło, aby zacząć dzielić płynność ze swoimi odpowiednikami we Francji i Hiszpanii, po tym, jak kraj zatwierdził niezbędne regulacje. W czwartek organ nadzorujący zatwierdził przepisy regulujące wymagania techniczne dla licencjonowanych portugalskich stron pokera online – na przykład PokerStars – w celu zapewnienia płynności stronom na regulowanych rynkach hazardowych online we Francji i Hiszpanii.

W styczniu PokerStars udostępniło wspólną pulę graczy pomiędzy lokalnie licencjonowanymi rynkami pokera online we Francji i Hiszpanii. Jej portugalska strona wygląda teraz przygotowywaną na dołączenie do wspólnej puli. “Portugalia prawdopodobnie zostanie dodana do płynności w tym miesiącu” – powiedział Ashkenazi.

Nowe regulacje zostały opublikowane w oficjalnym dzienniku Diàrio de Republica i mają wejść w życie jeden dzień później, co oznacza, że gracze PokerStars we Francji, Portugalii i Hiszpanii mogą być rozchwytywani w jednej puli do weekendu.

PokerStars uruchomił w zeszłym miesiącu swoją francusko-hiszpańską pulę, a gracze na nieregulowanych rynkach Unii Europejskiej i poza nią mogli dołączyć do zabawy, rejestrując się na hiszpańsko-licencjonowanej stronie internetowej Stars. Reakcja na ten napływ międzynarodowych graczy jest mieszana, ze względu na rzekomo wyższy odsetek ostrych graczy, co sprawia, że francusko-hiszpańskie gry są trudniejsze do zrozumienia.

Francuski operator Winamax nie przystąpił jeszcze do transgranicznej imprezy poolingu, ale konta LinkedIn i Twitter rekrutują nowych pracowników, kładąc nacisk na dwujęzyczną znajomość francuskiego i hiszpańskiego, co sugeruje, że pula Winfax jest tylko kwestia czasu.

Włochy, czwarty członek transgranicznego paktu na rzecz płynności podpisanego latem ubiegłego roku, wysyłały sygnały, że zastanawiała się nad dotrzymaniem zobowiązań. Jednak w ubiegłym tygodniu podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i Finansów, Pier Paolo Baretta, nalegał, że “umowa zostanie uszanowana”, chociaż nie zaproponował żadnego harmonogramu, kiedy Włochy mogłyby uzyskać wspólną płynność.

Dla przypomnienia, regulacje dotyczące płynności Portugalii nie ograniczają się do pokera, mając na celu zezwolenie na transgraniczne łączenie zakładów na wyścigi konne, a także umożliwiając fanom giełdowym w obu krajach porównywanie spekulacji i zakładów.

Proszę zaakceptować politykę prywatności. Pliki cookie są używane.