1. Strona główna
 2. /
 3. Blog
 4. /
 5. Nowy zunifikowany system samowykluczenia na Malcie
Nowy zunifikowany system samowykluczenia na Malcie

Nowy zunifikowany system samowykluczenia na Malcie

Aneta Fryderyka Marszałek

Polityka użytkowania treści

Ja, Aneta Frideric, wyrażam zgodę na wykorzystanie mojej pisemnej recenzji wyłącznie na stronie polskiekasyno.net

Ogłoszenie pojawiła się po tym, jak parlament maltański zagłosował za przyjęciem nowej ustawy o grach, która ma szereg ustaw w kraju. Przepisy te będą stanowić ujednoliconą politykę samowykluczenia, dzięki której operatorzy będą dzielić się bazą danych dla wykluczonych graczy, uniemożliwiając im przeskakiwanie z witryny na stronę. Ustawa będzie również miała szeroką ochronę przed praniem brudnych pieniędzy i sprawi, że regulator będzie mediatorem w sporach z graczami.

Malta naprawdę chce uruchomić nowy system samowykluczenia

W tym tygodniu Maltański Urząd ds. Hazardu ogłosił, że rozpoczął planowanie monolitego systemu samowykluczenia dla operatorów, którzy mają licencję na gry w tym kraju, umożliwiając graczom z problemami uzależnień uzyskanie większej ochrony w tym procesie.

Mówiąc na ten temat, Dyrektor Generalny MGA, Heathcliff Farrugia, powiedział: “Ochrona graczy jest istotą agendy regulacyjnej MGA, a ten projekt jeszcze bardziej podkreśla naszą determinację, aby zapewnić graczom narzędzia odpowiedzialnego korzystania z usług hazardowych.”

“Przez lata byliśmy świadkami wysiłków operatorów gier, którzy wprowadzili różne odpowiedzialne działania w grach, i dlatego mocno wierzymy, że zunifikowany system samowykluczenia zostanie dobrze przyjęty zarówno przez przemysł, jak i przez konsumentów”.

Więcej o Malta Gaming Authority

Malta Gaming Authority (MGA) łączy potrzeby handlowe operatorów z głębokim zrozumieniem prawodawstwa i praktyki w zakresie gier. Jako jedyny organ regulacyjny odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi grami na Malcie, jest przez wielu uważany za preferowanego globalnego regulatora gier losowych. Urząd przedstawia najlepsze otoczenie regulacyjne w połączeniu z możliwościami technicznymi, które pozwalają mu oferować usługi na światowym poziomie.

Dzięki nadrzędnemu celowi stworzenia unikalnej, wydajnej platformy, MGA przebudowała niedawno swoją Corporate Identity i ponownie uruchomiła swoją stronę internetową, dzięki intuicyjnemu projektowi stron internetowych, który oferuje lepszą komunikację pomiędzy regulatorem a operatorami.

Zgodnie z uchwaleniem ustawy o loteriach i innych grach z 2001 r. misją MGA jest:

“Uregulować kompetentnie różne sektory branży gier, które wchodzą w zakres kompetencji Urzędu, zapewniając graczom uczciwość i przejrzystość, zapobiegając przestępstwom, korupcji i praniu brudnych pieniędzy oraz chroniąc graczy.”

Cele MGA:

 • Konsolidacja wszystkich funkcji regulacyjnych związanych z grami;
 • Działanie z powodzeniem i w pełni zintegrowanym organem;
 • Wspieranie przemysłu i innowacji technologicznych;
 • Dostarczanie autorytatywne i dostępne informacje;
 • Zapewnianie punktu kompleksowej obsługi do licencjonowania.

Czym zajmuje się Malta Gaming Authority?

 1. Działania MGA obejmują:
 2. Prowadzenie badań dotyczących różnych aspektów gier;
 3. Udzielanie licencji związanych z grami;
 4. Monitorowanie gier licencjonowanych;
 5. Zbieranie podatków od gier w imieniu rządu;
 6. Wspieranie dobrych przyczyn;
 7. Zapewnienie, że sektor przyczynia się do rozwoju kraju.

Branża gier przekształciła się ze statycznej struktury kasyn z cegły i zaprawy w innowację iGaming, która opiera się na zaawansowanych technologiach, aby zwiększyć interaktywność gracza i umożliwić dostęp do gier w dowolnym miejscu i czasie.

Wydarzenia te doprowadziły do nowych wyzwań, jeśli chodzi o definiowanie pojęciowych parametrów prawnych. Organy regulacyjne coraz częściej dostrzegają znaczenie skutecznych i całościowych ram prawnych i struktury korporacyjnej, które umożliwiają im stawienie czoła nowym wyzwaniom.

Inne cele MGA:

 • Chronić nieletnich i osób szczególnie wrażliwych;
 • Chronić prawa graczy;
 • Zapewniać integralności gier i urządzeń do gier;
 • Utrzymywać gier wolnymi od działalności przestępczej.

Malta jest regionalnym centrum szkoleniowym dla Cisco, IBM, Microsoft i Oracle, co oznacza, że istnieje wysoka dostępność konkretnych wykwalifikowanych robotników w branży ICT.

Proszę zaakceptować politykę prywatności. Pliki cookie są używane.