1. Strona główna
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Nie ma sportu bez hazardu
Nie ma sportu bez hazardu

Nie ma sportu bez hazardu

Aneta Fryderyka Marszałek

Polityka użytkowania treści

Ja, Aneta Frideric, wyrażam zgodę na wykorzystanie mojej pisemnej recenzji wyłącznie na stronie polskiekasyno.net

Zakłady rozpoczną się na torze wyścigowym, na którym już zainstalowano infrastrukturę ułatwiającą rozgrywki sportowe. Kasyna Atlantic City zaczną także oferować zakłady, pełne gamą na różne wydarzenia, które mają miejsce na całym świecie. New Jersey jest teraz drugim stanem, które zalegalizowało zakłady sportowe po Delaware, mimo że to New Jersey popchnęło ich sprawę do Sądu Najwyższego. Aż do orzeczenia Sądu Najwyższego, Nevada — siedziba Las Vegas — był jedynym stanem w kraju, oferującym zakłady sportowe na pełną skalę.

Komentując nowe prawo, gubernator Murphy powiedział: “Dzisiaj, w końcu, spełniamy marzenie o legalnych zakładach sportowych dla New Jersey. Cieszę się, że mogę podpisać Ustawę 4111, ponieważ oznacza to, że nasze kasyna w Atlantic City i nasze tory wyścigowe w całym stanie mogą przyciągnąć nowych przedsiębiorców i nowych fanów, zwiększając ich długoterminowe perspektywy finansowe. To właściwy ruch dla New Jersey, który wzmocni naszą gospodarkę.”

Ustawa 4111 pozwala osobom powyżej 21 lat na obstawianie zarówno przez Internet, jak i osobiście w kasynach, torach wyścigowych i byłych torach wyścigowych w New Jersey. Jeśli chodzi o Atlantic City, oczekuje się, że obstawianie spowoduje nowe powody, dla których turyści będą wędrować do nadmorskiego kurortu hazardowego, który w ostatnich latach znalazł się na krawędzi bankructwa z powodu pojawienia kasyn w sąsiednich państwach.

Amerykanie wydają już miliardy dolarów, zakładając zakłady sportowe poprzez nielegalnych bukmacherów każdego roku. Ale legalizując to, urzędnicy twierdzą, że państwo może zsypać te dolary i wprowadzić przemysł na powierzchnię.

Urzędnicy państwowi szacują, że przyniesie on New Jersey przynajmniej 13 milionów dolarów przychodu z podatków w pierwszym roku – choć niektórzy prawodawcy twierdzą, że jest to konserwatywna liczba.

O co chodzi z tę ustawą?

Zatwierdzenie ustawy przez gubernatora jest zwieńczeniem walki prawnej, która kosztowała stanu 9 milionów dolarów od czasu, gdy wyborcy zatwierdzili działalność na referendum w 2011 roku. Oba domy legislatury stanowej przyjęły ustawę, jednomyślnie głosując. Murphy potrzebował kilku dni na podjęcie działań w sprawie ustawodawstwa, mówiąc, że jego ludzie muszą poddać się dokładnej analizie i wzbudzić oburzenie zarówno demokratów, jak i republikanów, którzy chcą zacząć grać.

W oczekiwaniu na zatwierdzenie, Monmouth Park planuje zorganizować ceremonię – z udziałem Murphy’ego i innych polityków – aby rozpocząć obstawianie zakładów. Zgodnie z ostatecznymi przepisami kasyna Atlantic City, tory wyścigów konnych i dwa poprzednie tory wyścigowe będą mogły ubiegać się o licencję w Wydziale ds. Egzekwowania gier, który będzie jedyną agencją regulującą wszystkich operatorów sportowych. Pracownicy, którzy potrzebują licencji do pracy dla operatorów zakładów sportowych, otrzymają licencję od Komisji kontroli kasyn.

Prawo nakłada 8,5% podatku dochodowego brutto na zakłady w kasynach i na torach, podczas gdy dochody z gier online podlegałyby 13-procentowemu podatkowi — strukturze mającej motywować graczy do odwiedzania zakładów typu “cegła-zaprawy”. Obie formy obstawiania podlegałyby dodatkowemu podatkowi w wysokości 1,25%, który trafiłby do gmin przyjmujących i hrabstw, w których znajduje się tor wyścigowy, lub do programu “Poznaj AC”, który promuje turystykę w rejonie Atlantic City.

Ostateczne ustawodawstwo nie zawierało szeregu przepisów, które były poszukiwane przez profesjonalne ligi sportowe, w szczególności “opłatę integralności” w wysokości 0,25 procent, które byłyby wykorzystywane do ochrony gier przed korupcją. Ligi argumentowały, że zalegalizowane zakłady sportowe będą wymagały jeszcze więcej starań, aby uniknąć oszustw, co będzie kosztować ich dochody ze strony organizacji.

Trochę z historii hazardu w New Jersey

Hazard w New Jersey obejmuje gry w kasynach Atlantic City, loterii New Jersey, wyścigi konne, obstawianie poza torami, hazard charytatywny, gry rozrywkowe i hazard towarzyski. Prawa hazardowe w New Jersey należą do najmniej restrykcyjnych w Stanach Zjednoczonych; legalny, państwowy hazard internetowy został ustanowiony w New Jersey w listopadzie 2013 r. W 2014 r. New Jersey zakwestionował Ustawę o Ochronie Zawodowej i Amatorskiej Ochrony Sportu z 1992 r. (PASPA), która skutecznie wzmocniła ustawowy monopol federalny Nevady w zakresie legalnych zakładów sportowych. W dniu 14 maja 2018 r. Sąd Najwyższy uchylił decyzję Sądu Apelacyjnego, usuwając ostatnią barierę dla New Jersey, umożliwiającą obstawianie zakładów sportowych. Sędzia Alito napisał opinię popierającą twierdzenie New Jersey, że PASPA naruszyła prawa dotyczące dziesiątej zmiany w Murphy kontra Collegiate Athletic Association.

Proszę zaakceptować politykę prywatności. Pliki cookie są używane.